ZWZ Santander Banku Polska dot. propozycji KNF ws. kredytów CHF odbędzie się 22 III

2021-02-23 20:52

publikacja
2021-02-23 20:52

Akcjonariusze Santander Bank Polska na ZWZ zwołanym na 22 marca 2021 roku zapoznają się z informacją o propozycji Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie walutowych kredytów hipotecznych (CHF) – wynika z przedstawionego we wtorek przez bank porządku obrad.

Z porządku obrad wynika, że punkt ten nie będzie poddany pod głosowanie, akcjonariuszom banku zaprezentowane mają być tylko główne aspekty propozycji KNF.

W połowie lutego przewodniczący KNF Jacek Jastrzębski poinformował PAP Biznes, że nadszedł czas, by akcjonariusze banków “frankowych” na zwołanych w najbliższym czasie walnych zgromadzeniach złożyli jasną deklarację, jakie jest ich stanowisko w sprawie ugód z frankowiczami. Dodał, że oczekuje, że na WZ umieszczone będą punkty obrad, w których akcjonariusze “wypowiedzą się na ten temat, określając strategię banku w tym zakresie”.

W grudniu 2020 roku przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego zaproponował wprowadzenie rozwiązania „sektorowego” w kwestii ryzyka związanego z walutowymi kredytami hipotecznymi.

Rozwiązanie polegałoby na oferowaniu przez banki swoim klientom możliwości dobrowolnego przystępowania do układów, na podstawie których klient zawierałby z bankiem ugodę, tak jakby jego kredyt od samego początku był kredytem złotowym oprocentowanym za pomocą odpowiedniej stopy WIBOR powiększonej o marżę historycznie stosowaną do takiego kredytu.(PAP Biznes)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Loading...

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*